HHH-4073 and so you code…


Dłuższy czas nie pisałem nic na blogu. Na fakt tez złożyło się szereg okoliczności – GeeCON, nawałnica w pracy związana z produkcyjnym uruchomieniem trzyletniego projektu, oraz nowe odcinki seriali Californication i Stargate Universe. Główną przyczyną moich zaniedbań stało się jednak aktywne uczestnictwo w open source’owym projekcie Hibernate Envers (moduł wchodzący w skład Hibernate Core).

Zaczęło się od krótkiego tutorialu dotyczącego serwera kontroli wersji Git, fork’u repozytorium Hibernate oraz ciężkich starć z Gradle. Po około tygodniu zmagań z przygotowaniem środowiska wrzuciłem pierwszą zakończoną sukcesem poprawkę HHH-4073. Nie czekając na oklaski rozwiązywałem dalej HHH-4787, HHH-5276, HHH-5808 oraz HHH-6069. Doszedłem w końcu do pierwszego poważnego pull request’u, w którym to zaimplementowałem (z pomocą team leader’a Adama Warskiego) mechanizm śledzenia zmodyfikowanych, w ramach kolejnych rewizji, encji – https://github.com/hibernate/hibernate-core/pull/84.

Co będzie dalej zobaczymy… Muszę przyznać, że zastanawianie się dobre kilkanaście minut nad pojedynczą linijką kodu oraz wymiana doświadczeń z innymi, bywają bardzo pouczające.

Zdjęcie z GeeCON 2011 (University Day):

Łukasz Antoniak, GeeCON 2011

Advertisements

One Response to HHH-4073 and so you code…

  1. przemoc says:

    No proszę. Nie wiedziałem, że po krótkim epizodzie z blogspot założyłeś kolejnego, tym razem już aktualizowanego co jakiś czas bloga. Mogłeś dać cynk/pochwalić się. ;P

    Gratuluję zaparcia do prowadzenia go, ale jeszcze bardziej rosnącej aktywności w środowisku open source. Pracę pro publico bono zawsze trzeba doceniać. Teraz już jesteś chyba najprawdziwszym javowcem z krwi i kości. 🙂

    Pozdrawiam.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: